Nepodporované zobrazení, otočte prosím na "portrét".
Tedy správným směrem.

Úspěch vaší firemní akce je (pro nás) prioritou!

30. 10. 2023

Neutrácejte za event, který nebude fungovat. Vložte své úsilí do funkční spolupráce. Ušetříte tak čas, peníze i své nervy. 

Zorganizovat akci umí kdekdo. Aspoň řada lidí si to myslí. Jenže akce nemá „jen“ proběhnout. V článku vám odpovíme na nejdůležitější otázky: Proč byste si měli pečlivě vybrat eventového partnera? Na jaká kritéria se soustředit? Kdy zbystřit? A kdy budete mít „vyhráno“?

 1. Dva do páru

  Víte, že event potřebujete, ale to je zatím vše? Potom zvolte agenturu, která je kromě event managmentu silná i v kreativní tvorbě. Prostě takovou, která vám vymyslí vše na klíč: od nápadu přes komunikaci a časování akce až po samotnou realizaci. A na vše dohlédne za vás.
  Nebo naopak máte jasnou představu a náplň eventu? Obraťte se na agenturu, která se zabývá hlavně zajištěním eventu.

  U nás můžete výhodně zkombinovat obojí. Jsme kreativní agentura, ale zároveň více jak 25 let eventy zajišťujeme. Co neumíme my, na to máme ostřílené parťáky. 

 2. No brief, no work

  Agentuře / event manažerovi je vše jasné, nic není problém? Zbystřete. Protože kdo se neptá, nic se nedozví. A mělo by to platit pro obě strany. Pokud ale otázky od zhotovitele nepřichází, může to znamenat několik věcí: a) nemá zkušenosti, b) tváří se, že vše zvládne, ale podceněná příprava vás dožene v průběhu realizace, c) případně chybí „napojení“ na vaše potřeby. 

  U nás se ptáme opravdu hodně. Snažíme se předjímat a vidět za 2 rohy. A pokud nemáte s tvorbou briefu zkušenosti, sestavíme jej společně s vámi!

 3. Kreativita, Kreativita, Kreativita

  Každá akce chce vyčnívat a stát se zapamatovatelnou. Ne vždy to jde. A ne vždy to musí být jediné kritérium pro úspěšnou akci. Někdy stačí, aby vše klaplo, bylo tzv. „na čas“ a hosté se dobře najedli.

  Pokud ale máte větší ambice, věnujte pozornost tomu, co má agentura / organizátor za sebou. Např. referencím. 

  Líbí se vám, jak jsou akce vystavěny ideově? Souzníte s vizuální stránkou? Cítíte z fotek, že byla dobrá atmosféra nebo že vše vypadá profesionálně? Pokud se tenhle pocit dostaví u více výstupů, pak jste na dobré cestě.

  U nás kreativ(it)u aplikujeme nejen do nápadu a grafického zpracování, ale dáváme si záležet i na výběru lokality, cateringu, originálnímu setupu akce. A kolikrát jsme kreativní při změnách zadání nebo v průběhu eventu samotného.

 4. Řidič, ten tvrdý chleba má

  Jsou dva typy akcí. Ty, které se nekontrolovatelně řítí, a ty, které někdo profesionálně řídí. Kterou si vyberete Vy? 

  Event je projekt jako každý jiný. S velkým počtem účastníků na straně klienta, zhotovitele, dodavatelů a hlavně proměnných. Tohle po telefonu neukočírujete. Pokud má zhotovitel nastavené procesy, používá projektové nástroje a má hlavně schopný a profesionální tým, jste na správné adrese. V opačném případě své prostředky do eventu neinvestujte. 

  Jak ale poznat, zda jste zvolili správně? Pár indicií:

  • Na projektu s vámi spolupracuje více jak 1 osoba (čest schopným výjimkám).
  • Od počátku jsou dodržovány nastavené termíny. A pokud to nejde, znáte důvod, proč zdržení vzniklo, a hlavně nový termín. 
  • Vaše komunikace je transparentní. Nic se neskrývá a „neokecává“.
  • Problémy se řeší hned. Ať už vzniknou na straně klienta, nebo zhotovitele. 
  • Opět dejte na svůj instinkt. Je na přípravu dost času, řeší se vše strukturovaně a přehledně? Postupuje projekt dle dohodnutého harmonogramu? Je komunikace stále proklientská? 

  My na event v začátku vždy nasazujeme několik lidi na pozice projektový vedoucí, event manažer, idea maker / art director a copywriter. Projekty řídíme v Basecamp nebo MS Teams. A razíme heslo „Přesnost je výsada králů“.

 5. Klientský servis, který vás nasměruje a podpoří

  Cíl by měl být pro obě strany stejný – zapamatovatelný event, který splní nebo předčí vaše očekávání. Zhotovitel by tu měl být pro vás. To je prostě fakt.

  A měl by využít své know-how a kontakty k tomu, aby spolupráce fungovala a mohla se ideálně opakovat. Je to hlavně o lidech. A při event marketingu to platí o to víc.

  V Arkadia jsme hrdí na náš výjimečný zákaznický servis. Jsme tu pro vás, abychom vás nasměrovali. S naší vášní pro kreativitu, profesionálním přístupem a bohatými zkušenostmi vám pomůžeme vytvořit nezapomenutelné chvíle. Ať už jde o jakýkoliv typ akce. 

  Začněte plánovat svou událost snadno a bezstarostně. Kontaktujte nás. 

Napište nám